ČASTÉ OTÁZKY


caste-otazky-main1

Níže najdete přehled těch nejčastějších dotazů, které od Vás dostávám. Plus stručný přehled toho, nejdůležitějšího, co byste měli o piercingu vědět. Další zajímavosti, rady a tipy najdete v sekci Blog.

Bolí to?

Jak co a jak koho. Je to podobné jako se zákrokem u doktora. Někoho píchnutí při odběru krve bolí, jiného ne. Zatím jsem se ale nesetkala s nikým, kdo by píchnutí při aplikaci piercingu nepřekonal. Bolí to hlavně vždy jenom chviličku. Více o bolestivosti piercingu si můžete přečíst v tomto článku, kde najdete i základní stupnici bolestivosti.

Jak dlouho to trvá?

Aplikace samotná trvá maximálně pár minut. Přípravy, měření správného místa a povídání před a po aplikaci ale zaberou cca půl hodiny při jednodušších zákrocích.

Jak se mám objednat?

Můžete se objednat telefonicky, e-mailem, přes Facebook zprávy nebo přes kontaktní formulář na těchto stránkách. Veškeré kontakty najdete v sekci Kontakt.

Jaká je čekací lhůta po objednání?

Zpravidla nečekáte déle než týden nebo dva. Může se ale stát, že se domluvíme už na daný den nebo že budu mít naopak např. 3-4 týdny úplně plno.

Můžu se objednat i na víkend?

Výjimečně ano. Ale v drtivé většině případů objednávám pouze od pondělí do pátku.

Můžu dojít i bez objednání?

Momentálně bohužel ne. Do studia aktuálně chodím pouze na objednávku přesně na smluvený čas. Proto také prosím o dochvilnost.

Můžu se objednat, i když mi ještě nebylo 18 let?

Ano, určitě můžete. Do 18 let ovšem potřebujete souhlas alespoň jednoho z rodičů (či zákonného zástupce). Potřebuji od něj podepsaný tento formulář, že s aplikací piercingu souhlasí. A musí s Vámi také osobně přijít do studia. Bez toho Vám bohužel piercing udělat nemůžu.

Kolik to stojí?

Od pár set korun až klidně po několik tisíc korun za komplexní a náročné služby, které zahrnují několik samostatných piercingů. Podrobnější informace o cenách najdete v Ceníku.

Máte nějaké slevy?

Ano. Dávám slevy na aplikaci více piercingů při jednom sezení, při objednání více lidí na jednu návštěvu nebo stálým klientům, kteří u mě mají trvalou věrnostní slevu. Kompletní přehled aktuálních slev najdete v mém ceníku. Kromě stálých slev mám také mimořádné akce a soutěže na svém Facebooku.

Můžu si dát jakýkoli piercing?

Zpravidla ano. Konzultaci a hledání toho pravého místa konkrétně pro Vás, věnujeme nejvíce času. Probereme možnosti, které si následně i vyznačíme přímo na těle. K aplikaci vždy dojde, až jsme si 100% jistí, že jsme přišli na to, s jakým piercingem se budete cítit nejlépe. Pro základní představu jsem pro Vás v v tomto článků vytvořila stručný přehled piercingů.

Můžu si vybrat šperk, jaký chci?

Ano. Ve studiu mám desítky až stovky různých náušnic a šperků vhodných do různých míst. Spolu vybereme to nejvhodnější pro Vás a piercing, který budete chtít udělat. Jsem taky schopná Vám šperk upravit na míru, což je často potřeba.

Můžu si přinést vlastní náušnici?

Bohužel nemůžete. Dříve jsem tuto možnost nabízela, ale po špatných zkušenostech s nekvalitními a nevhodnými šperky, které se často nedaly vůbec použít nebo nepřežily sterilizaci, jsem od toho upustila. Aktuálně tedy provádím aplikace pouze s mými ověřenými šperky.

Můžu si u Vás jenom koupit šperk nebo náušnici bez aplikace?

Ano. Po domluvě termínu si u mě ve studiu můžete vybrat jakýkoli piercingový šperk nebo náušnice z mojí nabídky. Ceny šperků na volný prodej najdete v mém ceníku.

Jak dlouho se nový piercing hojí?

Hojení je velmi individuální. Může trvat pár týdnů až po několik měsíců. Vždy záleží na typu piercingu i na typu člověka, který jej nosí.

Jak se mám o nový piercing starat?

Při samotném zákroku Vám veškerou následnou péči detailně vysvětlím a ukážu. Pokud budete dodržovat moje rady, nebudete mít s piercingem žádné potíže. Předem si ale můžete pročíst moje rady ve článku „Péče o piercing“.

Můžu s piercingem sportovat?

Nemusíte mít strach. Piercing nosí spousta sportovců. Je jen dobré být obezřetnější, aby nedocházelo při hojení k zatrhávání piercingu. A také pot může být ráně nepříjemný. Doporučuju mít u sebe dezinfekci. Nejlépe třeba jen roztok mořské vody, kterým můžete ránu a okolí od potu očistit.

Piercing a těhotenství?

Šperk v pupíku lze většinou ponechat do cca šestého měsíce. Doba je samozřejmě individuální a jsou i případy, kdy si žena piercing nechá po celé těhotenství. V tomto případě je důležité řídit se vlastním tělem. A zvolit správný šperk, nejlépe z bioplastu, který je přizpůsobivější.

Ani propíchnuté bradavky nepředstavují žádný problém pro případné kojení. Piercing může dokonce zvýšit výtok mléka (výtok, nikoli produkci) a usnadnit tak kojení. I když si některé matky nechávají šperk v bradavce i při kojení, odborníci to příliš nedoporučují. Šperk totiž může být zdrojem bakterií, které se přes něj dostanou do úst dítěte. Pokud si odstraníte piercing z bradavky po celé období, kdy kojíte, je pravděpodobné, že vpich zaroste a bude se muset obnovit. Jestliže budete šperk vyjímat pouze na jednotlivá kojení, se zarůstáním nebudete mít problém. Nicméně neustálé odstraňování a opětovné nasazování piercingu může mít za následek rozbolavění bradavky a další komplikace.

Co když budu mít s piercingem nějaký problém?

I když udělám já i Vy všechno správně, občas se může vyskytnout na piercing nějaká silnější reakce. Zpravidla se dá ale vše zvládnout, aniž by bylo potřeba o piercing přijít. V případě problémů jsem Vám k dispozici na telefonu či e-mailu a poradím Vám, co dělat.

Piercing ve studiu, nebo u lékaře?

Existuje jen velmi málo lékařů, kteří mají s piercingem zkušenosti a kromě znalostí anatomie mají i dostatečný cit v ruce a smysl pro správné provedení piercingu. Většina lékařů použije nevhodný šperk a piercing často píchne křivě. Drtivá většina z nich nikdy nezkusila piercing na vlastním těle, a proto jim chybí i zkušenosti z následného hojení a praktického nošení.

Piercing ve studiu je většinou prováděný člověkem, který má k piercingu blízký vztah, sám jich několik má a ví, co jednotlivé piercingy obnáší. Ačkoli nemá tak učebnicové znalosti anatomie jako lékaři, mluví pro něj hlavně praktické zkušenosti.

Bude vše sterilní a zdravotně nezávadné?

Ano. Dodržuji všechny požadavky kladené příslušnou hygienickou stanicí. Výsledky kontrol jsou u mě vždy k nahlédnutí. Studio je vybaveno provozním řádem, dle kterého je řízený úklid a dezinfekce vybavení studia horkovzdušným sterilizátorem, který je pravidelně kontrolován Státním zdravotním ústavem ČR. Vždy používám nový pár vyšetřovacích latexových rukavic na jedno použití. Zákrok vždy provádím novou, sterilně zabalenou jehlou. Veškeré nástroje jsou před Vaší návštěvou čerstvě vysterilizovány.